pl en sk

Ždiar - Strachan Ski Centrum

20% zniżki dla gości Pensjonatu Kamea! Idealny stok narciarski dla rodziny, czynny do 21.00.

Ždiar - Strachan Ski Centrum. Ten lubiany przez miłośników białego szaleństwa ośrodek leży w słowackich Tatrach Bielskich, zaledwie 8-9 km od granicy z Polską i przejścia w Łysej Polanie, i niecałe 2 km od miejscowości Ždiar. Strachan Ski Centrum dysponuje trasami o łącznej długości 4,2 km, o docenianej, zarówno przez początkujących jak i zaawansowanych narciarzy, różnorodności nachylenia. Od łatwych do nawet bardzo trudnej. Między stacją początkową, a najwyższym punktem trasy jest 151 metrów różnicy (stacja początkowa znajduje się na wysokości 965 m n.p.m., a jej najwyżej położony punkt leży na wysokości 1116 m n.p.m.). Mimo tego zróżnicowania, ośrodek cieszy się uznaniem zwłaszcza początkujących jak i rodzin z dziećmi, ale każdy, adekwatnie do własnych umiejętności, znajdzie tam wyzwanie dla siebie. Dodatkowo, jedna z tras, półkilometrowa, posiada oświetlenie umożliwiające jazdę po zmroku. Narciarze mogą korzystać z 3 wyciągów o łącznej przepustowości 1460 osób na godzinę.

Ośrodek narciarski Strachan Ski jest doskonałym miejscem aby zacząć przygodę z nartami. Miejscowa szkoła narciarska posiada profesjonalną kadrę instruktorską, traktującą każdego adepta w sposób indywidualny. Oprócz zajęć z narciarstwa, szkółka prowadzi naukę snowboardu. Jeśli przy tym nie posiadacie własnego sprzętu narciarskiego to nie ma problemu, gdyż na miejscu czeka na Was największa w Ždiar wypożyczalnia nart i desek snowboardowych, oferująca przede wszystkim nowe zestawy Rossignol i dysponująca własnym skiserwisem. Najmłodsi nogą skorzystać z wypożyczalni sanek i drobnych akcesoriów sportowych. Na miejscu prowadzona jest również sprzedaż sprzętu narciarskiego, akcesoriów i odzieży termicznej.

Tanie Noclegi Tatry Bielskie

Pokoje dla Rodzin z Dziećmi

 

Wszyscy przyjezdni mają do swojej dyspozycji obszerny i bezpłatny parking położony ok. 300 metrów od wyciągu. Na terenie ośrodka znajduje się snack bar, restauracja oferująca dania tradycyjnej, miejscowej kuchni. W sezonie zimowym dla dzieci prowadzone są programy animacyjne. Dodatkowo, dzieci mają wydzieloną strefę zabaw z drewnianym domkiem i huśtawkami.

Bardzo dobre warunki śniegowe (najlepsze od grudnia do marca) sprawiają, że ośrodek ten jest przeznaczony nie tylko dla narciarzy zjazdowych. Wokół niego przygotowano 11 km tras biegowych, dla amatorów „biegówek”. Sezon, zwłaszcza dla biegaczy, trwa długo gdyż ośrodek dysponuje możliwością sztucznego naśnieżania.

Ždiar - Strachan Ski Centrum oferuje także rzadko spotykaną na innych stokach atrakcję – jest nią ekstremalna jazda ratrakiem, ciesząca się sporym zainteresowaniem odwiedzających. Na jazdę można umówić się osobiście (w kasie) lub zarezerwować telefonicznie albo online. Maksymalnie, jednorazowo z atrakcji może skorzystać 8 osób. Dla zainteresowanych przygotowano także przejazdy po stoku skuterem śnieżnym.

Noclegi Blisko Tras Narciarskich Zdiar

W niedalekiej odległości od ośrodka powstała wygodna baza noclegowa, oferująca noclegi z bezpiecznym miejscem na samochód, pokoje dla rodzin z dziećmi i grup znajomych, czy dla spragnionych widoków - pokoje z widokiem na góry. Do dyspozycji turystów są i pensjonaty i hotele ze spa. A jeśli poszukujecie dogodnego noclegu w niewielkiej odległości za rozsądną cenę polecamy noclegi w pensjonacie KAMEA. Dla naszych gości przewidziany jest 20% rabat na karnety narciarskie w Ośrodku Strachan Ski!

Pensjonat Kamea - Noclegi Zdiar