pl en sk

Tricklandia – Stary Smokowiec

Narty, golf, trekking, spacer w koronach drzew, baseny termalne... a może dla odmiany trochę optycznej magii?

Przebywając w okolicach Zdziaru, Tatrzańskiej Łomnicy, Kieżmarku koniecznie należy zaglądnąć do najciekawszego w tej części Europy lustrzanego labiryntu - Tricklandii.  

Projekt Tricklandia powstał w Starym Smokowcu, na terenie Tatr słowackich, a jego koncepcja opiera się na sztuce „trickartu” – swego rodzaju iluzji optycznej. Dzieła trickartowe przedstawiają przedmioty, które są niczym więcej jak dwuwymiarowymi rysunkami ale tak sugestywnymi, że wydają się istnieć w rzeczywistości. Przy tym twórcy naprawdę dołożyli  starań aby nasz mózg i jego procesy postrzegania zostały wyprowadzone w pole. Przejście przez tą swoistą galerię gwarantuje zarówno dobrą zabawę jak i sporą dozę ekscytacji. Przy tym warto pamiętać, że w trakcie zabawy warto, a nawet trzeba mieć telefon z dobrym aparatem. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję na uwiecznienie swoich bliskich w alternatywnej rzeczywistości. 

Przy okazji, pomysłodawcy w niekonwencjonalny sposób postanowili promować w formie bajek, motywów z legend i baśni, rysunków i grafik bogactwo kulturowo-artystyczne swojego kraju. 

Tricklandia to rodzaj galerii o powierzchni 500 m², w której wnętrzu umieszczono15 obrazów trick-artowych (na które zużyto 2 tys. puszek sprayu), wraz z niezbędnymi do wywołania efektu iluzji eksponatami i lustrami o łącznej powierzchni przekraczającej 200 m². Na same obrazy zużyto prawie 2000 puszek sprayu. Galeria, choć to nowy obiekt, cały czas jest wzbogacana i rozbudowywana o nowe pomysłowe projekty, jak choćby rozszerzoną rzeczywistość czy „komory antygrawitacyjne”.

Ten mini park rozrywki jest idealnym wyborem na rodzinną wycieczkę, ze wskazaniem na najmłodszych. Dla nich przygotowano m. in. figurki-maskotki „Trikoniów”, towarzyszące  im w czasie wędrówki przez poszczególne bajkowe motywy.

Tricklandia czynna jest codziennie
w godzinach 10:00-18:00,
jednakże przed wizytą warto wcześniej zarezerwować bilety online
(www.tricklandia.sk). 

Chociaż i tak wiadomo, że to wszystko iluzja, zwiedzając spróbujcie nie dać się oszukać... oj, będzie to trudne!
Gwarantujemy!