pl en sk

Spider Park - Tatrzanska Kotlina


Spider Park - Tatrzanska Kotlina


Jedną z atrakcji okolic Zdiaru jest „Spider Park” - rodzinny park linowy. Znajduje się w niedalekiej  Tatrzańskiej Kotlinie, miejscowości położonej na wschodnim krańcu słowackich Tatr Bielskich, 21 km od byłego przejścia granicznego z Polską na Łysej Polanie i 8,5 km od Tatrzańskiej Łomnicy.

W ofercie parku linowego znajduje się tor „Spider” z 17 przeszkodami na drzewach, skrzyżowaniami torów linowych, tyrolkami, a także z wieloma innymi atrakcjami. Wśród tych ostatnich wymienić można: tor z workami bokserskimi, skoki na linach, jazda na deskorolce czy aquazorbing (poruszanie się po powierzchni wody w zamkniętej i nadmuchiwanej kuli).

Noclegi w Zdiar Niedaleko Spider Parku Linowego

 

Właściwa trasa linowa liczy sobie 250 metrów i przebiega na wysokości 6-8 m nad ziemią. Dzieci poniżej 15 tego roku życia mogą korzystać z trasy dla dorosłych tylko w ich towarzystwie lub pod opieką instruktora. Dla najmłodszych, park posiada trasę „Mini Spider”, mniej wymagającą i specjalnie dodatkowo zabezpieczoną. Każdy korzystający z toru jest odpowiednio wyposażony i zabezpieczony, a przed wejściem przechodzi  krótki instruktaż.

Park linowy otwarty jest w miesiącach letnich codziennie, od 10:00 do 16:00 (w czerwcu) i od 09:00 do 18:00 (w lipcu i sierpniu). Zwiedzanie parku linowego z pewnością stanowi miłe urozmaicenie dla piechurów przemierzających górskie szlaki, a już z pewnością dla ich pociech, dlatego warto poświecić mu jeden dzień, zwłaszcza, że nieopodal parku linowego znajduje się kolejna atrakcja Tatrzańskiej Kotliny – Jaskinia Bielskia, do której – bezpośrednio z parku - prowadzi szlak żółty. Czas przejścia z parku do jaskini w obie strony to zaledwie 35 minut.

Komfortowe Pokoje dla Rodzin z Dziećmi

Noclegi Zdiar - Rezerwacja online

 

Pozostałe szlaki turystyczne wychodzące z Tatrzańskiej Kotliny to:
- Szlak zielony – prowadzący do schroniska pod Szarotką, jedynego schroniska w obrębie Tatr Bielskich, a stamtąd dalej do Doliny Bielej Vody i Białego Stawu. Początkowo biegnie wraz ze szlakiem niebieskim.
- Szlak niebieski – to trasa łącznikowa biegnąca do Kieżmarskich Żłobów (w okolice Villi Gustav i Villi Ella).