pl en sk

Ścieżka rowerowa i rolkowa Biała Spiska - Tatrzańska Kotlina


Ścieżka rolkowo- rowerowa: Tatrzańska Kotlina – Biała Spiska

W regionie Zdiaru nie brakuje możliwości do czynnego spędzania czasu. Okolica idealnie spełnia oczekiwania tych, którzy przyjechali nie tylko dla fantastycznych widoków, ale aby w kontakcie z naturą zrzucić kilka kilogramów, popracować nad kondycją i spróbować nowych aktywności.

A możliwości ku temu w regionie jest sporo. Dodatkowo, miejscowi organizatorzy prześcigają się w pomysłach aby przyciągnąć do siebie aktywnych, stąd w okolicy można m. in.: pojeździć konno, spróbować wspinaczki na ściankach wapiennego kamieniołomu w Tatrzańskiej Kotlinie, wziąć udział w spływie pontonem, powędkować na przeznaczonych do tego stawach (np. Bileliansky Rybnik), spróbować nordic walkingu, skorzystać ze ścieżek biegowych lub wybrać się na wycieczkę rowerową.

Tanie Pokoje dla Rodzin z Dziećmi

 

Wielbiciele turystyki rowerowej mają do swojej dyspozycji dobre i wygodne szlaki, dzięki którym można objechać słowackie Tatry. Ale rejon Zdziaru posiada coś jeszcze - specjalną drogę rowerową zwaną Cyklotrasą. Powstała ona w 2011 roku w ramach programu współpracy transgranicznej "Słowacko-Polskie Tatry Bielskie: wspólnie i lepiej“. Stanowi ona część malowniczego szlaku ciągnącego się wokół Tatr. Liczy sobie 9 km i biegnie w separacji wzdłuż drogi krajowej nr 66. Łączy Tatrzańską Kotlinę z Białą Spiską.

Trasa jest łatwa i idealnie nadaje się na rodzinne wypady z połączone z podziwianiem widoków Wysokich Tatr ze szczytem Łomnicy włącznie. Jej szerokość wynosi 3 metry. Całkowicie jest pokryta bardzo dobrej jakości asfaltem, co nader chętnie wykorzystują również liczni rolkarze. Z kolei, w zimie Cyklotrasa zostaje zamieniona w stale utrzymywaną trasę biegową dla narciarzy.

Noclegi Blisko Atrakcji Zdiar

 

Mimo, że Cyklotrasa oficjalnie łączy Białą Spiską z Kotliną Tatrzańską,  lokalne samorządy przedłużyły ją aż do samego Zdiaru. Jednakże fragment ten nie jest już asfaltowy, a pokryty dobrym, ubitym szutrem. Chętnie wybierana na rodzinne przejażdżki trasa na całej swojej długości posiada wiaty przystankowe  - stanowiska postojowe z zadaszonymi ławami, stolikami i stołkami oraz dokładnymi mapami regionu. Cyklotrasa warta jest polecenia. Użytkownikom dostarcza sporo frajdy, zwłaszcza w czasie pięknej pogody, gdyż można zapomnieć o zmęczeniu za rekompensatę mając niesamowite widoki.