pl en sk

Pole Golfowe Wielka Lomnica

Największy kompleks golfowy na Słowacji znajdujący się u podnóża Tatr

Pole Golfowe Wielka Łomnica - Na golfa w Tatry? Brzmi niedorzecznie? Nic podobnego!

Słynący z doskonałych warunków narciarskich i wielu atrakcji turystycznych region, zaprasza także w góry... miłośników golfa. I trzeba przyznać, że niewiele jest takich miejsc, w których można rozegrać partyjkę golfa i napawać oczy takimi(!) widokami, gdyż klub golfowy „Black Stork” (Czarny Bocian) położony jest u stóp tatrzańskich szczytów, w otoczeniu niesamowitej przyrody. Wszystko to niedaleko granicy z Polską - w połowie drogi między Wielką Łomnicą, a Tatrzańską Łomnicą.

Choć tereny te kojarzone są wybitnie z dyscyplinami zimowymi, czy wędrówkami po krętych ścieżkach gór, to nie każdy wie, że tradycje golfa sięgają tu początków XX w. Kiedy do uzdrowiska klimatycznego jakim była Tatrzańska Łomnica zjeżdżała arystokratyczna śmietanka, szukająca oprócz odpoczynku, również nowych rozrywek. A, że golf był wśród tej warstwy popularny postanowiono go przenieść także i do takich miejsc wypoczynku. Stąd pierwszy turniej w Tatrzańskiej Łomnicy został rozegrany przez węgierskich arystokratów już w 1906 r. Z nim   związana jest legenda o przyglądającym się graczom czarnemu bocianowi z pobliskich podmokłych terenów. Ptak widać tak zapadł w pamięć uczestnikom i organizatorom, że późniejszy klub golfowy „Black Stork” zyskał nie tylko swoje miano ale i „patrona” zarazem.

 

Pokoje 2 i 4 Osobowe Niedaleko Pola Glofowego

Noclegi w Zdiar z Szybkim Dojazdem do Łomnicy

 

Profesjonalne 27-dołkowe pole, zadaszony driving range, 4-gwiazdkowy hotel zapraszają miłośników tej gry przez cały rok.

Na miejscu golfiści mogą skorzystać z otwartego, podgrzewanego basenu i centrum relaksacyjnego. To ostatnie dysponuje m. in.: basenem krytym z prądami, wanną wirową, sauną parową i suchą, a także bogatą ofertą różnego rodzaju masaży i zajęć fitness. Ośrodek stale się rozwija. Ostatnio miała być oddana do użytku jego nowa cześć  - luksusowy  „Aqua Golf“, bazujący na wodach termalnych wydobywanych z głębokości ponad 2 tys. metrów, o temperaturze ponad 68 st.  

„Black Stork” to również idealne miejsce dla osób, które nie grają w golfa. Oprócz wspomnianych zabiegów spa i strefy relaksacyjnej, ośrodek posiada doskonałą kuchnię, oferuje przejażdżki bryczką i na kucykach, jest świetną bazą wypadową w Wysokie Tatry, spływy po Dunajcu czy tematyczne wycieczki historyczne. Klub i jego atrakcje to doskonałe miejsce na spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi. To również wyjątkowa oaza do rozpoczęcia przygody z golfem. Zwłaszcza, że na miejscu, na potencjalnych adeptów czekają instruktorzy akademii golfowej.

Podtatrzańskie centrum golfowe ma możliwość zakwaterowania nawet 900 osób, i pod tym względem jest jednym z największych kompleksów apartamentowych w całej gminie tatrzańskiej.

 

Komfortowe Pokoje w Zdiar

Noclegi Zdiar Rezerwacja Online

 

„Black Stork” zaprasza do gry na otwartym powietrzu od kwietnia do października. Dysponuje także krytą halą czynną przez cały rok. Oprócz wspomnianego pola, klub oferuje pola treningowe: chiping area  i putting green, opiekę profesjonalnych trenerów, prowadzi wypożyczalnię sprzętu i odzieży do golfa, sklep ze sprzętem i symulator gry Full Swing. Wszystko to na blisko 120 hektarach powierzchni! Goście hotelowi mogą liczyć na 30% zniżkę na grę, a dodatkowo ich wstęp na teren zakryty i pola treningowe jest bezpłatny.

Ośrodek corocznie organizuje zawody międzynarodowe. Jego prestiż podnoszą zapraszani goście – golfiści ze ścisłej światowej czołówki.

 

Godziny otwarcia:

Po - Nie 9.00- 16.30

Oferta

9 + 18 dół  Putting green, driving range
Golf Academy Symulator golfa FULL SWING
Tee zawodowych objętych  Wypożyczanie sprzętu golfowego

Adress

Tatranská 754 , 059 52 Veľká Lomnica